Gönderen Konu: 2013 Toyota Mark X  (Okunma sayısı 4372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
2013 Toyota Mark X
« : Ağustos 28, 2012, 06:33:29 »

Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Toyota Club Türkiye

2013 Toyota Mark X
« : Ağustos 28, 2012, 06:33:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
Ynt: 2013 Toyota Mark X
« Yanıtla #1 : Ağustos 28, 2012, 07:04:03 »
tasarım dehşet abiii :D japon iç pazarda ekmek gibi gidiyodur herhalde bunlar.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 757 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 28, 2012, 07:21:53 »
TR ye gelse burdada peynir ekmek gibi gider ama nerdeeee :( :(  bizimkiler corolla ve yarisi getirince birşey yaptık sanıyorlar ,  doğuş getirdiği markanın nerdeyse tüm modellerini getiriyor ama koskoca Toyota markasının distribütörü ALJ bunu yapamıyor  yazık :(

yav adam bundan para kazanmak için değil sırf kalitesini belli etmek ve bizde bu teknolojide var diye gösterebilmek için bile milyonlarca binlerce değilde 300 500 adet getirir en azından yahu :( vallahi çok yazık bu ALJ ye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 28, 2012, 07:28:49 »
TR ye gelse burdada peynir ekmek gibi gider ama nerdeeee :( :(  bizimkiler corolla ve yarisi getirince birşey yaptık sanıyorlar ,  doğuş getirdiği markanın nerdeyse tüm modellerini getiriyor ama koskoca Toyota markasının distribütörü ALJ bunu yapamıyor  yazık :(

yav adam bundan para kazanmak için değil sırf kalitesini belli etmek ve bizde bu teknolojide var diye gösterebilmek için bile milyonlarca binlerce değilde 300 500 adet getirir en azından yahu :( vallahi çok yazık bu ALJ ye

japonya haricinde bu modeller diğer pazarlara sürülmüyor avrupa modelleri belli bizede avrupa modelleri geliyor zaten. avrupa modellerinde de türkiye ye donanım yoksulu araçlar veriliyor. ALJ konusuna gelice sabancı distribütörülüğünden daha iyi işler yapıyolar bence.
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2012, 07:41:06 »

Yok abi iş çıkmaz bu alj den .

Bende vw ne veya audi ye geçmeyi düşünüyorum . Küçük hacimden yüksek güç elde ettikleri için . Bir motora turbo takmak çok mu zor elalem 3 tane takmaya başladı toyota halen atmosferikle devam ediyor . Diğer motorlara göre daha sorunsuz olabilir ama sağ ayağının altında bir kaç beygirin fazla olduğunu bilmek ve gerektiğinde yemini verip kullanmak bizimde hakkımız . :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ağustos 28, 2012, 07:50:37 »
japonya haricinde bu modeller diğer pazarlara sürülmüyor avrupa modelleri belli bizede avrupa modelleri geliyor zaten. avrupa modellerinde de türkiye ye donanım yoksulu araçlar veriliyor. ALJ konusuna gelice sabancı distribütörülüğünden daha iyi işler yapıyolar bence.

Selçuk neyin ne olduğunu ben iyi biliyorum, hangi pazara ne sürülüyor biliyorum benim anlatmak istediğim şey farklı dikkat edersen :) toyotanın kaç modeli var ? TR ye ALJ kaç modelini getiriyor ? Audinin kaç modeli var ? doğuş bu markanın kaç modelini getiriyor ?  gibi ;)

Yok abi iş çıkmaz bu alj den .

Bende vw ne veya audi ye geçmeyi düşünüyorum . Küçük hacimden yüksek güç elde ettikleri için . Bir motora turbo takmak çok mu zor elalem 3 tane takmaya başladı toyota halen atmosferikle devam ediyor . Diğer motorlara göre daha sorunsuz olabilir ama sağ ayağının altında bir kaç beygirin fazla olduğunu bilmek ve gerektiğinde yemini verip kullanmak bizimde hakkımız . :D

Mahmutçum valla çok haklısın ellalem 3 debriyaj kavrama geçecek nerdeyse 7 8 ileri şanzumana bizim Toyota hala 5 6 ileride :D MMT ile uğraşıyor çok yazık gerçekten :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 28, 2012, 07:56:10 »
Selçuk neyin ne olduğunu ben iyi biliyorum, hangi pazara ne sürülüyor biliyorum benim anlatmak istediğim şey farklı dikkat edersen :) toyotanın kaç modeli var ? TR ye ALJ kaç modelini getiriyor ? Audinin kaç modeli var ? doğuş bu markanın kaç modelini getiriyor ?  gibi ;)
bende fikirlerimi söyledim zaten size bişeyler öğretmek için konuşmadım ;) ama şunda yanılıyorsunuz tr ye gelse peynir ekmek fln işte o imkansız camry  ne kadar sattıda bu bizim ülkemizde peynir ekmek gibi satsın motor hacimlerini araştırmanızı tavisye ederim ;)
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • Araç: Corolla
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 28, 2012, 08:03:26 »
 :asikadam: :asikadam: bu toyota mııı :)   :-*
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 28, 2012, 08:11:37 »
Mahmutçum valla çok haklısın ellalem 3 debriyaj kavrama geçecek nerdeyse 7 8 ileri şanzumana bizim Toyota hala 5 6 ileride :D MMT ile uğraşıyor çok yazık gerçekten :(

Abi mmt konusuna hiç girme zaten sırf o yüzden aracı otomatik almaktan vaz geçtim . :)

bende fikirlerimi söyledim zaten size birşeyler öğretmek için konuşmadım ;) ama şunda yanılıyorsunuz tr ye gelse peynir ekmek fln işte o imkansız camry  ne kadar sattıda bu bizim ülkemizde peynir ekmek gibi satsın motor hacimlerini araştırmanızı tavisye ederim ;)
Selçuk vergilerden dolayı doğru söylüyorsun . Fakat onun çözümü çok kolay . Katacak 1.6 turbo 160-180 bg arasında benzinli bir motor hem alırken aracın ötv si düşecek hem yakıttan tasarruf hemde mtv si düşük olacak . Bu arabaya 1.6 motor yakışır mı deme sonuçta alınan güç o araçlar için rahatlıkla yeter passat içinde 1.4 motor o araca gider mi diyorlardı adamlar leblebi gibi passat satıyorlar o motorlar sayesinde şimdi cc yede katmaya başladılar.   

Mercedes ve BMW bile rekabet edebilmesi için bu yönteme başvurmuşken toyotanın nazı niye .  ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 28, 2012, 08:13:52 »
Çok iyimiş hakkat bayıldım, çok güzel yanlar bu alet :D
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ağustos 28, 2012, 08:20:40 »

Selçuk vergilerden dolayı doğru söylüyorsun . Fakat onun çözümü çok kolay . Katacak 1.6 turbo 160-180 bg arasında benzinli bir motor hem alırken aracın ötv si düşecek hem yakıttan tasarruf hemde mtv si düşük olacak . Bu arabaya 1.6 motor yakışır mı deme sonuçta alınan güç o araçlar için rahatlıkla yeter passat içinde 1.4 motor o araca gider mi diyorlardı adamlar leblebi gibi passat satıyorlar o motorlar sayesinde şimdi cc yede katmaya başladılar.   

Mercedes ve BMW bile rekabet edebilmesi için bu yönteme başvurmuşken toyotanın nazı niye .  ;)

aynen hocam nerden baksan bunda 3.5 v6 vardır burda imkanı yok. toyota istese 1.6 turbo hatta 1.6 dizelin kralını yapar ama bence benzinli ve dizel motorlara yatırım yapmak istemiyor olabilirler adamların işleri hibrid 2015 de yanılmıyorsam tüm modellerin hidrid versiyonuda olucak. yatırım yapılsa bmw ile dizel anlaşmaları yapılmaz idi. ama bizde isterdik torbonun keyfini.
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 28, 2012, 09:32:18 »
Arkadaşlar
Piyasadaki Toyota ile aynı motor hacmi ve beygür gücündeki araçların çekişlerini ve motor performanslarını  inceleyin derim. Ben inceledim ve Toyta'nın en uygun olduğunu gördüm.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 28, 2012, 11:11:54 »
bende fikirlerimi söyledim zaten size birşeyler öğretmek için konuşmadım ;) ama şunda yanılıyorsunuz tr ye gelse peynir ekmek fln işte o imkansız camry  ne kadar sattıda bu bizim ülkemizde peynir ekmek gibi satsın motor hacimlerini araştırmanızı tavisye ederim ;)

tamam araştırım sağol ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 28, 2012, 11:54:25 »
Arkadaşlar
Piyasadaki Toyota ile aynı motor hacmi ve beygür gücündeki araçların çekişlerini ve motor performanslarını  inceleyin derim. Ben inceledim ve Toyta'nın en uygun olduğunu gördüm.
Aynı klasmanda haklısın Seyit abicim ama bide turbo benzinli araçları kullan tadından yiyemezsin direk soğursun toyota'dan... 1500 devirde koltuğa yapıştırmayı başarıyor seni misal 1.4 tsi.. Ben leon kullandım da bilmiyorum çok çok tatmin edici...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ağustos 28, 2012, 11:55:17 »
 Bu arada bu araba süpermiş yaa :)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ağustos 28, 2012, 12:15:59 »
Aynı klasmanda haklısın Seyit abicim ama bide turbo benzinli araçları kullan tadından yiyemezsin direk soğursun toyota'dan... 1500 devirde koltuğa yapıştırmayı başarıyor seni misal 1.4 tsi.. Ben leon kullandım da bilmiyorum çok çok tatmin edici...
hiç tsi kullanmadım ama 1500 devirde koltuğa yapıştırması biraz saçma değilmi hangi devirde vites değiştiriyosunuz anlamadığım. 1500 devirde koltuğa yapıştırıyorsa 5000 devirde koltukların ne yapacağını merak ediyorum?
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 28, 2012, 12:59:32 »
yeni camry ile ayni kasa ama bunun cizgileri daha heyecan verici

Not: bu tur modeller TR'ye girse kesinlikle satilir. BMW kac tane 535,540,550 yada M5 satiyorsa Toyotada okadar satar mutlaka cunku herkesin benzin ve vergi gibi sorunlari yok :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ağustos 28, 2012, 13:15:40 »
yeni camry ile ayni kasa ama bunun cizgileri daha heyecan verici

Not: bu tur modeller TR'ye girse kesinlikle satilir. BMW kac tane 535,540,550 yada M5 satiyorsa Toyotada okadar satar mutlaka cunku herkesin benzin ve vergi gibi sorunlari yok :)
satılmaz abicim sokamaz da lexus var bu modeller pazara girene kadar cesaret edipde sokabiliyolarmı hayır. almanyada lexuslar satılıyor ama bizim alım gücümüz de yok çünkü devlet ebemizi atladı ötv mtv bilmem ne. lexus IS 250 bile girse en az 100 bin tl ile başlangıc fiyatı olur. kim alıcak millet alışmış audi mercedes bmw bu sınıfda. mark x de girse 100 bin tl isterler bu arada ;)
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ağustos 28, 2012, 13:19:47 »
satılmaz abicim sokamaz da lexus var bu modeller pazara girene kadar cesaret edipde sokabiliyolarmı hayır. almanyada lexuslar satılıyor ama bizim alım gücümüz de yok çünkü devlet ebemizi atladı ötv mtv bilmem ne. lexus IS 250 bile girse en az 100 bin tl ile başlangıc fiyatı olur. kim alıcak millet alışmış audi mercedes bmw bu sınıfda. mark x de girse 100 bin tl isterler bu arada ;)

saablar, seatlar, wvler.... satiliyorsa bunlar da satilir. Herkes vergiyi dusunmuyor Gecen forumdan bir arkadas LC V8 aldi buna ne demeli? ayrica 100bine avensis yok boyle arabalarin fiyatlari 200bin'den baslar ve bence satilir. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ağustos 28, 2012, 13:28:11 »

saablar, seatlar, wvler.... satiliyorsa bunlar da satilir. Herkes vergiyi dusunmuyor Gecen forumdan bir arkadas LC V8 aldi buna ne demeli? ayrica 100bine avensis yok boyle arabalarin fiyatlari 200bin'den baslar ve bence satilir.

abi bnde isterim tabiki on numara arabalar bazen acıp bakıyorumda japon toyota sitesine insanın içi gidiyor. doğru diyosun herkez vergiyi düşünmüyor. mesela ben bu andan itibaren zengin olsam mercedes bmw almam gider Cruiser 2012 model alırım çünkü toyota fanatikliği işlemiş artık. hatta 2012 Cruiser geçtim LS 600 H getirtiyor bazı lüks galericiler :D
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY